PROBÍHÁ VELIKÁ REKONSTRUKCE NA AVATAR!!!!

Červenec 2009

Modlitba koně

31. července 2009 v 10:21 | A-M-Y
Když je denní práce dokončena,
ukryj mě, vyčisti mi stání
a nenechej mi příliš malé místo
ve stáji. Dej mi jídlo a pití
a starej se o mě.
Mluv na mě svým hlasem,
když mi dáváš otěže, buď na
mě hodný a já ti budu sloužit
ještě raději a budu tě milovat.
Netahej za otěže, nepoužívej
bič, když jedeme do kopce, nebij
mě nebo mě nezraň, když ti
nerozumím, ale dej mi čas,
abych pochopil.
Nemysli si, že jsem
neposlušný, když selžu při
plnění tvého přání - možná je
jen něco špatně s mým posrojem
nebo s mými kopyty.
Zkontroluj mé zuby, když
nejím, možná mám nějaký
zkažený, víš, že to bolí.
Nepřivazuj mě přílič těsně
a nestřihej mi ocas, mou jedinou
zbraň proti komárům
a mouchám.
A když přijde den, drahý
pane, kdy už mě nebudeš
potřebovat, nenechej mě hlady nebo
na mraze a neprodávej mě. Bůh
se ti za to odmění, a to tě
prosím teď i na věčnost
a nemysli si, že mi chybí respekt,
když to činím jménem
toho, kdo se narodil ve chlévě...
Amen.


Nebudu tu...

31. července 2009 v 9:39 | A-M-Y
Chojky... zítra jedu pryč... a nebudu tu nejspíš týden. Možná přednastavím nějaké články, ale ještě uvidím musím balit atd. Takže se tu lidičky mějte...

Blog 27

28. července 2009 v 23:03 | A-M-Y

Tady jim to sluší upe nejvíc ↑ Ale Alinka je stejně hezčí a normálnější než Tola

Dominika Myslivcová

28. července 2009 v 20:10 | A-M-Y
Fotečky Dominiky Myslivcové...

Hovawart

28. července 2009 v 19:55 | A-M-Y

Země původu: Německo

Původní využití: Střežení majetku

Vznik plemene: Kolem r. 1200

Výška: 58 - 70 cm

Hmotnost: 25 - 41 kg

Povahové vlastnosti: Ostražitý, ochranářský

Poznámka: Název hovawart pochází z německé ho slova "hofewart" znamenající "strážce dvora"

Historický vývoj: Současný vývoj havawarta se připisuje německému chovateli Kurtu Königovi. Plemeno bylo uznáno Německým kynologický svazem v r. 1936. Pes se objevil v USA v 80. letech


Befour - How Do you Do

28. července 2009 v 17:16 | A-M-Y

Co říkají barvy?

27. července 2009 v 15:45 | A-M-Y
BÍLÁ: Čistota, pořádek, světlo. Potřeba očistit se, být nevinný. Upřednosňují ji perfekcionisté, puntíčkáři, chladní a rezervovaní kariéristé a lidé se smělými plány. Je to univerzální barva, která nemá vliv na ostatní barvy, neruší je.

ČERNÁ: Koncentrace, vyrovnanost, uzavřenost, elegance. Izoluje od ostatních, nosí ji často právě ti lidé, kteří mají potřebu se ukrývat v sobě a nikoho a nic k sobě nepouštět (EMO). Přílišná obliba černě může napovídat o vnitřní nejistotě.

ČERVENÁ: Vitalita, sexualita, dobyvačnost, agresivita. Nosí ji ti, kso potřebují pozornost nebo touží po sexu. Dělá člověka otevřeným, komunikativním a vášnivým. Zvyšuje tlak i tep. Může vyvolat záchvaty agrese, proto se nedoporučuje neurotikům.

RŮŽOVÁ: Láska bez sexu, oddanost, soucit. Nosí ji ti, kdo mají potřebu něhy, péče a lásky. Dělá člověka vnímavým vůči lásce, zbavuje strachu, mírní agresi. Přehnaná potřeba růžové ale ukazuje na neschopnost přijímat realitu (růžové brýle).

TMAVĚ MODRÁ: Klid, touha, věrnost, soustředění. Je dobrá, když potřebujeme řešit náročné záležitosti. Pomáhá uklidnit vnitřní zmatek. Příliš časté nošení tmavě modré ale může vyvolat pocit sebelítosti, nebo naopak domýšlivosti. Podobně jako řerná totiž izoluje.

SVĚTLE MODRÁ: Klid, mír, harmonie, uvolnění. Zjemňuje vnímaní, ochlazuje, vyvolává příjemnou, pohodovou atmosféru. Mají ji rádi svobodomyslní lidé s fantazií a idealisté. Uklidňuje, uvolňuje napětí - psychiatři ji využívají pro zklidňování agresivních lidí.

ŽLUTÁ: Jasná, povzbudivá, valmi pozitivní, zahřívá a rozveseluje. Podporuje chuŤ do života, inteligenci, kreativitu, horlivost v učení. Působí proti špatné náladě, nechuti a skleslosti. Nosí jí ryzí optimisté a nekonfliktní pohodáři.

ORANŽOVÁ: Veselost, chuť do sexu pro radost (ne pro početí), extrovertnost, nadšení energie, přátelství. Velmi pozitivní, pomáhá proti depresí, pesimismu, nechuti a letargii. Milují jí lidé aktivní, hraví, nepokojní a nestálí. Pomáhá k odvaze a zdravé stižádosti.

ZELENÁ:Otevřenost, nezaujatost, zdravý úsudek, vnitřní stabilita, sebepřijetí, sebeláska. Přináší zdraví, regeneraci, posiluje smysly. Příliš mnoho zelené však vypovídá o velké ctižádosti, svádí k nečestnosti, vyvolává majetnictví a závist.

ŠEDÁ: Všednost, obyčejnost, neutralita, klid. Oblékají si ji ti, kdo nechtějí být viděni nebo by rádi zvýraznili jinou část své osobnosti, než je vidět navenek. Může napovídat i o nedostatku citů.

HNĚDÁ: Rozum, základní lidské potřeby. Umožňuje být ,při zemi'. Mají ji rádi ti, které zajímá vlastní pohodlí. Vyhledávají ji ti, kdo jsou unavení a touží po odpočinku.

FIALOVÁ: Inspirující, mystická, barva duchovna. Podporuje vnitřní klid, představivost, kreativitu, léčí skrytou zlost a smutek a zbavuje závislostí. Působí proti stresu a hyperaktivitě. Její přílišná obliba je znamením potřeby uniknout z reality.

Maremmský ovčák

25. července 2009 v 20:48 | A-M-Y

Země původu: Itálie

Původní využití: Střežení stád

Vznik původu: Kolem r. 100 př. Kr.

Výška: 60 - 73 cm

Hmotnost: 30 - 45 kg

Povahové vlastnosti: Citlivý, ochranářský

Jiné pojmenování: Abruzzský ovčák


Připadám si hnusná!

25. července 2009 v 20:34 | A-M-Y
Ahojky tento článek je z brava takže kdybyste si mysleli, že už ste ho četli tak je z časopisu BRAVO!


Asi každý zná ten pocit: Někdy se prostě vůbec necítíš dobře ve své kůži. Někdo má pupínky, někoho zlobí vlasy a má na hlavě něco, co vůbec nejde zkrotit, a vlastní obraz v zrcadle mu nahání husí kůži. Věř tomu, že takhle o sobě občas pochybuje úplně každý a nevyhnou se tomu ani slavné hvězdy!
"Někdy si připadám tak hnusná, že se mi ani nechce vycházet z domu," přiznává se nám úplně otevřeně Taylor Swift (19) a my jsme v šoku! Na veřejnosti tahle holka vždycky působí neuvěřitelně sebevědomě - ironie je, že dokonce i její cédéčko má název "Fearless" (Beze strachu). Ale v hloubi její duše to často vypadá úplně jinak, jak nám sama řekla: "Nejsem žádná super dokonalá extra holka, jenom proto, že jsem slavná a lidi o mně vědí. Řeším úplně stejné problémy jako všichni ostatní. A taky mám... i když tomu málokdo věří... hrozně malé sebevědomí! Někdy si říkám: Taylor, jsi super - taková, jaká jsi. A pár minut potom se na sebe nedokážu ani podívat!"
Taylor má ze sebe depky, i přesto, že ji obdivují miliony fanoušků, kluků i holek po celém světě - v Americe je už dlouho opravdovou megastar a první úspěchy už oslavila i jako herečka (Kriminálka Las Vegas nebo Hannah Montana: The Movie)! Tak co se stalo?
Taylor Swift jako dítě
Kde má kořeny tahle extrémní nejistota a ztráta sebevědomí?

Představ si, že jak už to tak často bývá, tohle trápení má svůj původ už v dětství! Taylor prozrazuje: "Když to řeknu fakt hodně upřímně, rozhodně jsem nebyla zrovna nejhezčí holka ze třídy. Lidi ve škole mě docela hnusně šikanovali, spousta dětí na mě volala "ošklivko"... a to je ještě hodně slabý. Měli pro mě i mnohem horší nadávky a přezdívky, které mi trhaly srdce. Věř tomu, že něco takového dokáže pěkně nahlodat sebevědomí!" přiznává Tay.

Problémů se ale Taylor nezbavila dodnes. Někdy jí přijdou příšerné její blonďaté lokýnky, které jí závidí spousta holek: "Tak je to přece ale vždycky, ne? Každý chce přesně opak toho, co má sám. Holky z rovnými vlasy touží po kudrlinkách a naopak. Já jsem si samozřejmě už odmalička přála rovné vlasy. Někdy mě ta moje hrůza na hlavě fakt extrémně štve, ale makám na tom, abych se sama se sebou smířila, a nažím se brát se taková, jaká jsem!"
Jak ale na to? "No, není to vůbec žádná sranda. Všem můžu dát ale jeden tip. V žádném případě nevěšte hlavu! Ve dnech, kdy se na sebe nedokážu ani podívat, se prostě velkým obloukem vyhýbám zrcadlu. A sama sobě si dokola říkám: "Taylor, jsi skvělá a v pohodě!" To působí občas jako zázrak a celkem to funguje, vážně! Člověk se hlavně nesmí nechat zpustnout a musí na sobě pořád pracovat, aby ze sebe dostal to nejlepší, co může! Joo, dospívání teda není žádná sranda," směje se Taylor. "Nakonec se tohle krutý období ale podařilo přežít skoro všem, tak si říkám, že to přece taky zvládnu!"


Co říká Taylor o sobě a klubech?

25. července 2009 v 16:41 | A-M-Y
*Kluby, nejsou místa, kde chci být fotografována. Víte, cítim se pro mladé trochu vzorem. A kdybych začala chodit na párty, co myslíte, že si o mě všichni fanoušci a jejich rodiče pomyslí? Taky se nikdy se nechci dostat vězení nebo být zatčená za řízení pod vlivem alkoholu.*

Border kolie

25. července 2009 v 16:33 | A-M-Y

Země původu: VB

Původní využití: Střežení ovcí

Vznik plemene: Kolem r. 1700

Výška: 46 - 54 cm

Hmotnost: 14 - 20 kg

Povahové vlastnosti: Inteligentní, činorodý

Poznámka: Tato kolie má lehkou chůzi: zvedá tlapky na krátkou vzdálenost od země.

Potom tato kolie musí být neustále v pohybu. Běhá překážkové závody.


Zlatý retrívr

24. července 2009 v 20:04 | A-M-Y

Země původu: VB

Původní využití: Přinášení ptáků

Vznik plemene: Kolem r. 1800

Výška: 51 - 61 cm

Hmotnost: 27 - 36 kg

Povahové vlastnosti: Citlivý, ostražitý

Jiné pojmenování: Žlutý retrívr nebo ruský retrívr

Poznámka: Až do r. 1920 byl znám jako zlatý rovnosrstý retrívr.


Irský vlkodav

24. července 2009 v 19:50 | A-M-Y

Země původu: Irsko

Původní využití: Nahánění vlků

Vznik plemene: Kolem r. 100 př. Kr.

Výška: 71 - 90 cm

Hmotnost: 40 - 55 kg

Povahové vlastnosti: Vznešený, přátelský


Hlasujte!!!

24. července 2009 v 19:13 | A-M-Y
Ahojky ploosím hlasujte na stránce http://matulinek111.blog.cz/0907/posledni-kolo-sonc-takze-si-schaanejte-hlasky#komentare pro °L!n_Du*Sh_kA°...

prosím, prosím hlasujte

Maltézský pinč

24. července 2009 v 18:25 | A-M-Y

Země původu: Malta

Původní využití: K lovu krys

Vznik plemene: Kolem r. 500 př. Kr.

Výška: 25 cm

Hmotnost: 2 - 3 kg

Povahové vlastnosti: Přátelský, ostražitý

Poznámka: V rozporu se svým vzhledem připomínající "krabičku na čokoládu" byl tento pes kdysi nazván maltézským teriérem: byl proslulým lovcem krys.

Jiné využití: Maltézský bichon, maltézan.


Pyrenejský mastif

24. července 2009 v 18:02 | A-M-Y

Země původu: Španělsko

Původní využití: Střežení stád

Vznik plemene: Kolem r. 3000 př. Kr.

Výška: 72 - 86 cm

Hmotnost: 54, 5 - 70 kg

Povahové vlastnosti: Citlivý, ostražitý

Poznámka: Na svou enormní velikost má toto plemeno jen malou chuť k jídlu a má i rychlý krok.

Jiné pojmenování: Perro mastin del Pireneo (španělsky)

Historický vývoj: Jako pyrenejský horský pes se mastif vyvinul ze psů přinesených do Španělska dávnými středozemními mořeplavci.


Rotvajler

24. července 2009 v 17:51 | A-M-Y

Země původu: Německo

Původní využití: Vyhánění dobytka na pastvu, hlídací pes

Vznik plemene: Kolem r. 1800

Výška: 58 - 69 cm

Hmotnost: 41 - 50 kg

Povahové vlastnosti: Ochranářský, rozhodný

Poznámka: Plemeno si zachovalo silný teritoriální instinkt a při podráždění může být zlé.


O vztahu nechce ani slyšet!!!

23. července 2009 v 21:04 | A-M-Y

Mužská část fanoušků zpěvačky Taylor Swift (19) si může o svém idolu opravdu nechat jenom zdát.


Americká zpěvačka a skladatelka totiž přítele ani náhodou nehledá. "Rozhodně cíleně nehledám kluka," svěřila se country hvězdička v jednom rozhovoru. "Láska přijde ve chvíli, kdy to člověk nejméně čeká, tak nebudu tlačit na pilu," nechala se slyšet Taylor.

Love Story

23. července 2009 v 19:49 | A-M-Y